Morbi, Gujarat
GST No. 24EEXPS9005C1Z5
Call 08047789573 74% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Size | 1 inch |
| Material | Cast Iron |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Surface Treatment | Glossy |
| Usage | Ceramic Industry, Marble Industry, Quarts Industry, Wood Industry, Stone Industry, Crusher Industry |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Thickness | 10 mm |
| Material | Mild Steel |
| Roller Type | Double Sprocket Tapered Roller |
| Packaging Type | Box |
| Structure | Belt Conveyor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Belt Faster |
| Material | Mild Steel |
| Color | Silver |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Belt Thickness | 20mm |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Ceramic Industry, Marble Industry, Quarts Industry, Wood Industry, Stone Industry, Crusher Industry |
| Color | Dark Gray |
View Complete details
Product Brochure
| Belt Type | Conveyor Belt |
| Belt Width | 15 mm |
| Belt Length | 500 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Material | Rubber |
| Surface Finish | Rough Top |
| Usage Application | Packaging |
| Color | Blue |
| Joint Type | Mechanical Joint |
| Country Of Origin | India |
View Complete details
| Belt Type | Conveyor Belt |
| Belt Width | 15 mm |
| Belt Length | 800 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Material | Rubber |
| Surface Finish | Plain |
| Usage Application | Automotive, Machine Tools, Packaging, Food Industry |
| Joint Type | Endless |
| Country Of Origin | India |
View Complete details