Morbi, Gujarat
GST No. 24EEXPS9005C1Z5
Call 08047789573 74% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Type of Conveyor Belt | Sidewall Conveyor Belt |
| Belt Thickness | 12 mm |
| Material | PVC |
| Belt Width | 50 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Ceramic Industry, Marble Industry, Quarts Industry, Wood Industry, Stone Industry, Crusher Industry |
View Complete details
Product Brochure
| Material | PVC |
| Belt Width | More than 1000 mm |
| Type of Conveyor Belt | Sidewall Conveyor Belt |
| Application Area | CERAMIC TILES, MARBLE,WOOD INDUSTRY,STONE INDUTRY,TOBACCO,STEEL,COPPER,ALUMINIUM,AUTO MOBILE,LEISURE |
| Length Of Belt | AS PER REQUIREMENT |
| Weight | 100MM - 3000MM |
| Material Composition | PVC PU RUBBER |
| Color | GREEN, BLUE, BLACK, WHITE ORENGE |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details