Morbi, Gujarat
GST No. 24EEXPS9005C1Z5
Call 08047789573 76% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Material | Rubber |
| Size | L, H, XH, XL, XXL, MXL |
| Thickness | B M |
| Usage/Application | CERAMIC INDUSTRY,WOOD INDUSTRY,TEXTILES PACKGING INDUSTRY,FOOD INDUSRTY,AUTOMATIOON TECHNOLOGY |
| Color | Black |
| Type | Single Sided |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Rubber |
| Belt Width | 5 mm |
| Belt Length | 10 m |
| Application | Textile Industry |
| Type | Sandwich Belt |
| Usage | Ceramic Industry, Marble Industry, Quarts Industry, Wood Industry, Stone Industry, Crusher Industry |
View Complete details
Product Brochure
| Material | PU |
| Size | 30T10 |
| Brand | JARULAN |
| Type | CERAMIC INDUSTRY SIZING MACHINE,GLASS DOUBLE-SIDE CHAMFERING MACHINE, HEAVEY DUTY TRANSMISSION MACHI |
View Complete details
Product Brochure
| Material | PU |
| Size | AT20 50-75-100-150MM |
| Thickness | 3APL -6APL |
| Usage/Application | CERAMIC INDUSTRY SIZING MACHINE,GLASS DOUBLE-SIDE CHAMFERING MACHINE, HEAVEY DUTY TRANSMISSION MACHI |
| Color | RED-YELLOW-WHITE |
| Brand | JARULAN |
| Type | Double Sided |
View Complete details
Product Brochure
| Material | PU |
| Size | AT20 50-75-100-150MM |
| Thickness | 3APL -6APL |
| Usage/Application | CERAMIC INDUSTRY SIZING MACHINE,GLASS DOUBLE-SIDE CHAMFERING MACHINE, HEAVEY DUTY TRANSMISSION MACHI |
| Color | RED-YELLOW-WHITE |
| Brand | JARULAN |
| Type | Double Sided |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Tooth Profile | XL |
| Pitch | 8 mm |
| Belt Width | 15 mm |
| Belt Length | 400 mm |
| Application | Machine Tool, Textile, Industrial, Automotive |
View Complete details