Morbi, Gujarat
GST No. 24EEXPS9005C1Z5
Call 08047789573 74% Response Rate
Send Enquiry
| Machine Type | Finger Joint Machine |
| Max Belt Width | 1000 mm |
| Heating Power | 4 kW |
| Jointing Method | Cold Vulcanizing, Hot Vulcanizing |
| Max Temperature | 160°C |
| Pressure System | Pneumatic |
| Power Supply | 230 V AC |
| Press Length | 1200 mm |
View Complete details