Morbi, Gujarat
GST No. 24EEXPS9005C1Z5
Call 08047789573 76% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Belt Material | Artificial Leather |
| Gender | Unisex |
| Material | Genuine leather |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Ceramic Industry, Marble Industry, Quarts Industry, Wood Industry, Stone Industry, Crusher Industry |
View Complete details
Product Brochure
| Pitch Series | XXH Type |
| Belt Width | 6 mm |
| Belt Length | 10 m |
| Application | Automobile Industry |
| Size | 3APL |
| Material | PU |
| Usage | Ceramic Industry Sizing Machine, Glass Double-Side Chamfering Machine, Heavy Duty Transmission |
View Complete details
Product Brochure
| Belt Thickness | 3mm / 6mm |
| Material | Rubber |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 50AT20 / 75AT20 100AT20 / 150AT20 |
| Usage | Ceramic Industry, Sizing Machine, Glass Double-Side Chamfering Machine, Heavy Duty Transmission Mac |
View Complete details